Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę JavaScript lub jej nie wspiera. Niektóre funkcje serwisu mogą nie działać poprawnie

Hala NYSA - Nysa

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Hala sportowo-widowiskowa jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce

Hala sportowo-widowiskowa jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce, który dzięki swojej wielofunkcjonalności jest miejscem organizacji wydarzeń sportowych, koncertów, wystaw, kongresów czy targów.

HALA NYSA to doskonałe miejsce do organizacji zawodów sportowych, ale także koncertów, wystaw, kongresów, targów. Może być również planem produkcji telewizyjnych, reklamowych czy wielkich spektakli z udziałem widzów. Tylko nieliczne hale w regionie oferują tak rozwiniętą infrastrukturę; Płyta główna ma ponad 2,5 tys. miejsc siedzących na trybunach. Płyta areny sportowej, która może pomieścić 1,5 tys. osób. Cały obiekt może pomieścić ok. 2,5 tys. przy wydarzeniach sportowych i 3,3 tys. przy wydarzenia rozrywkowo-kulturalnych. W HALI NYSA pamiętano o różnych potrzebach klientów; sala konferencyjne, siłownia (w trakcie doposażania), szatnie i ponad 300 miejsc parkingowych - to niezbędne zaplecze każdego prestiżowego wydarzenia artystycznego i biznesowego. Na specjalnych gości czeka ponad 48 miejsc w wydzielonych i komfortowych lożach w ekskluzywnej Strefie VIP - SKY BOX.

 

Obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych z różnymi ograniczeniami; w szczególności z dysfunkcją ruchu. Udogodnienia w tym zakresie nie dotyczą jedynie samego obiektu, ale i przestrzeni wokół kompleksu HALI NYSA. Pomagają w tym:

  • ciągi piesze wyposażone są w obniżone krawężniki,
  • rampy podjazdowe (wyposażone w odpowiednie poręcze), zlokalizowane przy schodach głównych z obu stron HALI NYSA, umożliwiające dotarcie na poziom wejścia do obiektu,
  • kasy biletowe w holu głównym posiadają konstrukcję, która umożliwia bezproblemowe kupno biletów przez osoby na wózkach - obniżone lady oraz urządzenia przystosowane do komunikowania się na odpowiedniej wysokości.

Ponadto, dla osób niepełnosprawnych dojeżdżających samochodami, przygotowano widoczne i dobrze oznakowane miejsca parkingowe. Poruszając się dalej po HALI NYSA niepełnosprawni mogą korzystać z sanitariatów w pełni dla nich przystosowanych, wyposażonych także w instalację przyzywową